ZUS Białogard
Aktualizacja 30 września 2022
ZUS Białogard
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Białogardzie jest instytucją, która pomaga ludziom w opłacaniu składek i świadczeń społecznych. Oddział pracuje z różnego rodzaju dokumentami, m.in: Specjalne formularze dla osób, które zmieniły pracę lub ją straciły. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się również sprawami związanymi z wypadkami przy pracy, udzielaniem świadczeń pieniężnych oraz rentą z tytułu niezdolności do pracy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Białogardzie jest ośrodkiem, który zajmuje się sprawami wielu różnych działów jednocześnie. Oferuje narzędzia, które pomagają w sporządzaniu wniosków i pism. Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji finansowej się znajdujesz, na tej stronie znajdziesz wszystkie odpowiedzi.
Adres placówki ZUS w Białogardzie
ul. Wojska Polskiego 56, 78-200 Białogard
Zasięg terytorialny oddziału ZUS Białogard
Zasięg terytorialny obejmuje:
Miasto: Białogard
Gminy: Białogard, Karlino, Tychowo
Kontakt z ZUS-em
ZUS Infolinia Białogard
Telefon: 22 560 16 00
Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białogardzie są obsługiwani w budynku przy ul. Wojska Polskiego 56
Godziny otwarcia ZUSu
Poniedziałek: 08:00-17:00
Wtorek: 08:00-15:00
Środa: 08:00-15:00
Czwartek: 08:00-15:00
Piątek: 08:00-15:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
Placówka ZUS Białogard ulokowana jest przy ul. Wojska Polskiego 56
Przy ul. Wojska Polskiego 56 w Białogardzie są obsługiwani płatnicy ze wszystkich grup: przedsiębiorcy, osoby ubezpieczone, lekarze oraz osoby, które starają się o zasiłki lub je pobierają. Tu także załatwisz sprawy emerytalno-rentowe i wszelkie formalności wchodzące w zakres obowiązków urzędników ZUS.
Jak dojechać do ZUS Białogard przy ul. Wojska Polskiego
Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych
- Miejsca parkingowe
Przed budynkiem placówki, od strony ul. Wojska Polskiego są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
- Wejście do budynku
Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku od ul. Wojska Polskiego. Wejście jest na poziomie chodnika, dzięki czemu wejście do budynku jest maksymalnie ułatwione.
- Drzwi wejściowe do budynku
Drzwi wejściowe do budynku nie otwierają się automatycznie. W otwarciu drzwi pomoże Ci pracownik ochrony.
- Wewnątrz budynku
Klienci są obsługiwani w salach obsługi klientów zorganizowanych na kilku poziomach budynku. Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się na pierwszy poziom na parterze wejściem od ul. Wojska Polskiego. Aby dostać się na drugi poziom, skorzystaj z dźwigu osobowego. Dźwig znajduje się obok stanowiska pracownika ochrony, który pomoże Ci w obsłudze urządzenia. Wewnątrz obu sal obsługi nie ma barier budowlanych.
Najczęściej wyszukiwane informacje
o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
ZUS PUE Białogard
PUE to Platforma Usług Elektronicznych. Dzięki PUE możliwe jest załatwienie wielu spraw związanych z obowiązkami ZUS Białogard bez wychodzenia z domu. Jest to bezpieczne i intuicyjne narzędzie, które upraszcza wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniami czy składkami. Platforma dostępna jest dla każdego, również dla osób niepełnosprawnych – twórcy zadbali o wszelkie udogodnienia dla osób z pewnymi ograniczeniami. Z PUE możesz korzystać po założeniu konta i potwierdzeniu swojej tożsamości. Uzyskasz dostęp do informacji i danych osobowych udostępnianych przez oddział w Białogardzie, a także zapłacisz należne podatki, składając dokumenty i wnioski obsługiwane przez PUE. Platforma Usług Elektronicznych wprowadza wiele nowych możliwości i jest dodatkowym kanałem pomiędzy klientami a ZUS.
-
Którą placówkę w Białogardzie mogę odwiedzić?
Oddział ZUS w Białogardzie znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego. Na stronie znajdują się wskazówki i dokładna mapa jak dostać się do placówki. Sprawy, jakie można załatwić w ZUS Białogard to wszelkie tematy związane z emeryturami, świadczeniami, rentami oraz zasiłkami. Dodatkowo zostaną udzielone tam niezbędne informacje o ubezpieczeniach społecznych i składkach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest państwową jednostką organizacyjną realizującą zadania z zakresu ubezpieczeń w Polsce. Jeden wielu z oddziałów ZUS-u znajduje się właśnie w Białogardzie. Przed udaniem się do placówki warto sprawdzić aktualne godziny otwarcia oraz zarezerwować wizytę w ZUS-ie.
Nie mogę się dodzwonić do placówki w Białogardzie. Co zrobić?
Na portalu zamieszczono szczegółowy i ciekawy poradnik na temat jak dodzwonić się do ZUS-u. Opisuje też również jak działa ZUS INFOLINIA. Dobrym sposobem na nawiązanie połączenia jest kilkukrotne dzwonienie na podany wyżej numer ZUS. Wtedy szansa, że urzędnicy odbiorą telefon jest dużo większa.
Nie mogę znaleźć nigdzie interesujących mnie formularzy ZUS
Na stronie ZUS info znajdują się niezbędne informacje zarówno o formularzach ZUS, jak i o wnioskach. Należy wejść w zakładkę „Formularze”. Dostępne są wszystkie konieczne dokumenty potrzebne do przyznania takich świadczeń jak emerytura, renta, ulgi dla przedsiębiorców i inne. Przydatne mogą się okazać tak samo dla pracownika, osoby nie pracującej, jak i dla przedsiębiorcy. Dodatkowo każdy wniosek i formularz jest dokładnie opisany włącznie z instrukcją wypełnienia. Klikając na odnośnik do formularza, strona przekierowuje do oficjalnego dokumentu, który uznawany jest w ZUS Białogard. Warto posiadać aktualne kwestionariusze, aby sprawa w ZUS-ie została sprawnie rozwiązana.
Rezerwacja wizyty w ZUS Białogard
Aby dowiedzieć się, jaki jest najbliższy możliwy termin wizyty w ZUS Białogard a następnie umówić się na spotkanie w oddziale, trzeba będzie skorzystać z usług infolinii. Możesz również skorzystać z serwisu internetowego, aby zarezerwować wirtualne spotkanie. W ten sposób uda się załatwić najpilniejsze sprawy jeszcze szybciej i sprawniej.
-
Sprawy jakie można rozwiązać w ZUS Białogard:
- Zasiłki
– Zasiłek wyrównawczy
– Zasiłek opiekuńczy
– Zasiłek chorobowy
– Świadczenie rehabilitacyjne
– Zasiłek macierzyński
– Zasiłek pogrzebowy - Renty
– Renty rodzinne
– Renty z tytułu niezdolności do pracy
– Renta socjalna - Emerytury
- Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych
– Dodatek dla sierot zupełnych
– Dodatek pielęgnacyjny
– Dodatek kombatancki i dodatek kompensacyjny
– Dodatek za tajne nauczanie
– Dodatek weterana poszkodowanego
– Świadczenia pieniężne dla byłych żołnierzy przymusowo zatrudnianych
– Świadczenia pieniężne dla osób będących cywilnymi niewidomymi ofiarami działań wojennych
– Świadczenie pieniężne dla osób deportowanych
– Ryczałt energetyczny
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób uprawnionych z przedsiębiorstw robót górniczych
– Ekwiwalent pieniężny dla byłych pracowników kolejowych
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla - Świadczenia wypadkowe
- Świadczenia przedemerytalne
- Emerytury oraz renty dla osób pracujących lub zamieszkałych za granicą kraju
- Zasiłki dla osób pracujących / zamieszkałych za granicą
- Zasiłki
- 4Udostępnienia
- 4