Close
Skip to content

ZUS dla przedsiębiorców

Ubezpieczenia

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chcesz sprawdzić jakie ubezpieczenia musisz opłacać, a jakie są dobrowolne? A może chcesz sprawdzić jak zapisać się na dobrowolne ubezpieczenia społeczne. Na ZUS INFO znajdziesz wszelkie potrzebne informacje o ubezpieczeniach, korzyściom, jakie dają ubezpieczenia oraz wysokości składek.

Ulgi

Zakładasz pierwszą działalność gospodarczą i chcesz skorzystać z ulgi? Dzięki ulgom zapłacisz mniej za obowiązkowe ubezpieczenia. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby uzyskać „Ulgi na start”. Sprawdź jakie wymagania trzeba spełnić, aby uzyskać ulgę „Mały ZUS” i co dzięki niej zyskasz. Poniżej znajdują się szczegółowe artykuły na temat ulg. Dzięki ZUS INFO zgłębisz temat ulg, sprawdzisz jak je uzyskać, jakie warunki należy spełnić oraz jakie składki będziesz opłacać przy korzystaniu z ulg.

Umowy

Zastanawiasz się, czym różnią się umowa zlecenie a umowa o dzieło? Sprawdź, która umowa bardziej będzie odpowiadać konkretnemu zleceniu, jakie składki trzeba będzie opłacać, kto będzie ponosić odpowiedzialność, w przypadku niepowodzenia projektu.
Chcesz zatrudnić emeryta na umowę zlecenie? Sprawdź jakie składki obowiązują przy zatrudnianiu emeryta.

Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje dla przedsiębiorców. Znajdziesz tutaj między innymi wpisy o zakładaniu działalności gospodarczej, rejestracji w KRS, zmiany w Ubezpieczeniach Społecznych i wszelkie informacje dotyczące nowości, które zainteresowałyby przedsiębiorców.

Pozostałe tematy, które mogą Cię zainteresować to: działalność gospodarcza składki ZUS oraz składki ZUS za pracownika.