Skip to content

Świadczenia ZUS

Portal informacyjny ZUS przygotował informacje na temat świadczeń w ZUS-ie. Szczegółowe poradniki o tym, jak otrzymać świadczenia, jakie wymagania trzeba spełnić, komu przysługują. Sprawdź artykuły o emeryturach, co z pieniędzmi z OFE przy przejściu na emeryturę lub informacje na temat emerytury z KRUS-u. Chcesz skorzystać z renty? Sprawdź jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać rentę rodzinną lub rentę socjalną
Program rodzinna 500 plus oferuje comiesięczne świadczenia pieniężne, sprawdź szczegóły projektu oraz jak uzyskać 500 plus dla niepełnosprawnych w ZUS-ie, oraz 500 plus dla emerytów. Gdzie składać wnioski o świadczenia oraz jakie warunki trzeba spełnić. Szczegółowe poradniki na ZUS. 

Świadczenia ZUS – najważniejsze informacje

Emerytury ZUS

Emerytury ZUS to świadczenia pieniężne, wypłacane co miesiąc dla osób, które przepracowały określoną liczbę lat.

Renty ZUS

Renta to okresowe świadczenie w formie pieniężnej wydawane przez instytucję ZUS.

Zasiłki ZUS

W ZUS zasiłek to świadczenie pieniężne, które urząd wypłaca osobom w trudnej sytuacji.

Zasiłki ZUS

Na portalu znajdują się artykuły o zasiłkach, m.in.: Zasiłek opiekuńczy, chorobowy, macierzyński. Urodziło Ci się dziecko? Sprawdź jak otrzymać zasiłek macierzyński ZUS oraz jaki urlop macierzyński Ci przysługuje. Uległeś wypadkowi w pracy? Przez zmniejszoną sprawność do pracy otrzymujesz mniejsze wynagrodzenie? Sprawdź jak otrzymać zasiłek wyrównawczy, jak długo można go pobierać oraz ile pieniędzy dzięki niemu otrzymasz. Nie możesz chodzić do pracy, bo Twoje dziecko się rozchorowało? Skorzystaj z zasiłku opiekuńczego i otrzymuj świadczenie pieniężne za okres, w którym nie było Cię w pracy. 

Na ZUS INFO znajdziesz szczegółowe poradniki o świadczeniach pieniężnych, jakie możesz otrzymać od ZUS i nie tylko. Serwis  to skarbnica wiedzy na temat instytucji Ubezpieczeń Społecznych. Na portalu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje o funkcjonowaniu ZUS-u: świadczeniach, ulgach, składkach ZUS.

Zasiłek Macierzyński ZUS

Ile wynosi zasiłek macierzyński i kto może z niego skorzystać? Sprawdź wymiar zasiłku macierzyńskiego.

Zasiłek chorobowy ZUS

Kto może otrzymać zasiłek chorobowy ZUS? Kiedy ZUS wypłaca chorobowe?

Zasiłek pogrzebowy ZUS

Czym jest zasiłek pogrzebowy ZUS i komu przysługuje?

Zasiłek wyrównawczy ZUS

Komu przysługuje zasiłek wyrównawczy ZUS? Ile wynosi świadczenie wyrównawcze?

Zasiłek opiekuńczy ZUS

Ile wynosi zasiłek opiekuńczy ZUS? Kto wypłaca zasiłek opiekuńczy ZUS czy pracodawca?

Świadczenia ZUS – aktualności

Sprawdź najnowsze informacje na temat świadczeń ZUS. Znajdziesz tutaj wpisy dotyczące zmian, nowości lub interesujące kwestie o emeryturach, rentach i pozostałych świadczeniach, które oferuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Oceń

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów - oceń jako pierwszy!