Close
Skip to content

PUE ZUS

PUE ZUS znana jako platforma elektroniczna zus to narzędzie, którego zadaniem jest ułatwić załatwianie spraw w ZUS-ie. Dzięki Platformie Usług Elektronicznych można przeglądać dane zgromadzone przez ZUS, składać wnioski, umówić się na wizytę, sprawdzić dane pracowników i wiele więcej. Aby móc zacząć korzystać z PUE, należy założyć konto i potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić na kilka sposobów np. potwierdzenie tożsamości w placówce, lub za pomocą bankowości Internetowej.

Informacje na temat PUE ZUS

Przedstawiamy kompleksowy poradnik na temat platformy PUE.  Poniżej znajdują się wpisy, dzięki którym dowiesz się jak szybko założyć konto, jak logować się do platformy, oraz znajdziesz informację, co dzięki PUE będziesz mógł załatwić.

Co możesz zrobić dzięki PUE ZUS

Dzięki PUE możesz załatwić wiele spraw w ZUS-ie online. Nie zależnie czy pełnisz funkcję płatnika składek, czy pracownika, Platforma Usług Elektronicznych ZUS umożliwia załatwianie większości spraw online. Na platformie można, m.in.: przeglądać dane zgromadzone przez ZUS, składać wnioski, umówić się na wizytę, sprawdzać zwolnienia lekarskie pracowników oraz wypełniać dokumenty rozliczeniowe. Dodatkowo dla przedsiębiorców został udostępniony program ePłatnik, którego obsługiwać można przez konto PUE.

Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje na temat PUE ZUS oraz spraw, jakie możesz przez Platformę załatwić. Znajdziesz tutaj wszystkie wpisy dotyczące PUE lub usług internetowych, które w ZUS-ie funkcjonują, m.in.: jak umówić się na wizytę w ZUS przez internet, zmiany, jakie zostały wprowadzone przez Ubezpieczenia Społeczne i nowości z ZUS-u.