Skip to content

Aktualności

ZUS INFO to portal, na którym sprawdzisz wszelkie potrzebne informacje na temat instytucji ZUS-u. W serwisie znajdują się artykuły dotyczące: składek ZUS, ulg, świadczeń, ubezpieczeń oraz ułatwień dostępu, takich jak PUE ZUS, oraz spraw, których dzięki nim załatwisz.

Jesteś przedsiębiorcą? Sprawdź jakie ubezpieczenia są obowiązkowe oraz jakie składki należy na nie opłacać. Na portalu znajdują się informacje o ulgach, z jakich można skorzystać, prowadząc działalność gospodarczą oraz jakie są warunki poszczególnych umów m.in.: umowa o dzieło, umowa zlecenie.

Przechodzisz na emeryturę? W serwisie znajdują się informacje o świadczeniach ZUS, w tym emerytury, zasiłki, renty, oraz rodzina 500 plus.

Sprawdź jak założyć profil PUE oraz co dzięki temu można załatwić. Artykuły na portalu szczegółowo opisują proces rejestracji, logowania oraz spraw, które można załatwić online za pomocą PUE.

Znajdziesz również informacje o składkach ZUS oraz rodzaju składek dla pracowników, oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.