Close
Skip to content

ZUS Infolinia

Centrum informacji o ZUS

Zadzwoń do naszej infolinii wsparcia

Chcesz skontaktować się z oficjalną infolinią ZUS-u?

Masz oficjalne zapytanie, lub chcesz zgłosić coś do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Nasza infolinia nie jest oficjalną infolinią ZUS-u. Powstała ona, aby pomóc przy załatwianiu spraw w ZUS-ie. Jeżeli potrzebujesz skontaktować się z ZUS-em, zadzwoń na numer: 22 560 16 00.

Infolinia ZUS: telefon działa w godzinach 7.00 – 18.00 w dni robocze.

Informacja ZUS: komunikaty informacyjne można odsłuchać przez 24H.

Co zrobić w przypadku, gdy kontakt przez infolinię jest niemożliwy?

Jeżeli kontakt z ZUS-em przez telefon jest niemożliwy, to w przypadku pytań związanych ze sprawami technicznymi, programem płatnik, usługami świadczonymi przez ZUS, zapraszamy do kontaktu z naszym portalem poprzez E-mail: zus@zus-info.pl.  Staramy się odpowiadać na pytania tak szybko jak to możliwe. Jednak nie jest to oficjalny adres e-mail Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podany adres służy do kontaktu z administracją portalu ZUS INFO

Centrum informacji o ZUS

Zadzwoń do naszej infolinii wsparcia

Masz oficjalne zapytanie do ZUS-u?

Z instytucją ZUS-u możliwy jest kontakt nie tylko poprzez zus infolinię, ale również przez formularz kontaktowy na stronie zus.pl. Korzystając z tej formy kontaktu, nie musimy podawać swoich danych osobowych takich jak imię lub nazwisko, należy natomiast podać swój numer e-mail, dzięki któremu będzie możliwy kontakt z ZUS-em. Rozwiązanie to, rekomendujemy przy pytaniach, które nie wymagają natychmiastowej reakcji. Jeśli jednak wolisz bezpośredni kontakt w placówce to zobacz jakie są oddziały ZUS oraz dowiedz się jaki jest dokładny ZUS adres Twojego najbliższego oddziału, czy inspektoratu na szybkiej i wygodnej liście placówek. Dzięki temu idąc na spacer do placówki możesz dostarczyć swoje druki ZUS.

ZUS Infolinia – sprawdź jak połączyć się z konsultantem

Kontaktując się z ZUS info linią, zostaniemy przekierowani do automatycznego konsultanta. Podczas rozmowy należy wybrać odpowiednią kategorię rozmowy, tak aby automatyczny konsultant mógł przekierować rozmowę do odpowiedniego działu. Jeżeli podasz podczas rozmowy z ZUS infolinią swój identyfikator PUE i hasło (PIN) do COT. Jeżeli tego nie zrobisz, na infolinii ZUS będziesz mógł uzyskać jedynie ogólne informacje dotyczące Ubezpieczeń Społecznych. ZUS info linia jest dostępna dla każdego nawet jeśli nie korzystamy z ubezpieczenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Centrum informacji o ZUS

Zadzwoń do naszej infolinii wsparcia