ZUS Infolinia

Chcesz skontaktować się z oficjalną infolinią ZUS-u?

Masz oficjalne zapytanie, lub chcesz zgłosić coś do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Nasza infolinia nie jest oficjalną infolinią ZUS-u. Powstała ona, aby pomóc przy załatwianiu spraw w ZUS-ie. Jeżeli potrzebujesz skontaktować się z ZUS-em, zadzwoń na numer: 22 560 16 00.

Infolinia ZUS: telefon działa w godzinach 7.00 – 18.00 w dni robocze.

Informacja ZUS: komunikaty informacyjne można odsłuchać przez 24H.

Co zrobić w przypadku, gdy kontakt przez infolinię jest niemożliwy?

Jeżeli kontakt z ZUS-em przez telefon jest niemożliwy, to w przypadku pytań związanych ze sprawami technicznymi, programem płatnik, usługami świadczonymi przez ZUS, zapraszamy do kontaktu z naszym portalem poprzez E-mail: zus@zus-info.pl.  Staramy się odpowiadać na pytania tak szybko jak to możliwe. Jednak nie jest to oficjalny adres e-mail Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podany adres służy do kontaktu z administracją portalu ZUS INFO

Masz oficjalne zapytanie do ZUS-u?

Z instytucją ZUS-u możliwy jest kontakt nie tylko poprzez zus infolinię, ale również przez formularz kontaktowy na stronie zus.pl. Korzystając z tej formy kontaktu, nie musimy podawać swoich danych osobowych takich jak imię lub nazwisko, należy natomiast podać swój numer e-mail, dzięki któremu będzie możliwy kontakt z ZUS-em. Rozwiązanie to, rekomendujemy przy pytaniach, które nie wymagają natychmiastowej reakcji. Jeśli jednak wolisz bezpośredni kontakt w placówce to zobacz jakie są oddziały ZUS oraz dowiedz się jaki jest dokładny ZUS adres Twojego najbliższego oddziału, czy inspektoratu na szybkiej i wygodnej liście placówek. Dzięki temu idąc na spacer do placówki możesz dostarczyć swoje druki ZUS.

ZUS Infolinia – sprawdź jak połączyć się z konsultantem

Kontaktując się z ZUS infolinią, zostaniemy przekierowani do automatycznego konsultanta. Podczas rozmowy należy wybrać odpowiednią kategorię rozmowy, tak aby automatyczny konsultant mógł przekierować rozmowę do odpowiedniego działu. Jeżeli podasz podczas rozmowy z ZUS infolinią swój identyfikator PUE i hasło (PIN) do COT. Jeżeli tego nie zrobisz, na infolinii ZUS będziesz mógł uzyskać jedynie ogólne informacje dotyczące Ubezpieczeń Społecznych.