Close
Skip to content

Zaświadczenie OL-9

Aktualizacja: 8 lutego 2019 r.

FORMULARZ ZAŚWIADCZENIA ZUS OL-9

Zaświadczenie OL-9 – Zaświadczenie o stanie zdrowia.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz OL-9 jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF. Stosowne zaświadczenie powinno być nie wcześniej niż miesiąc przed datą złożenia wniosku. Stosowny dokument składany jest wówczas gdy potrzebujemy informacji o stanie zdrowia. Formularz jest w całości wypełniany przez lekarza! Aby jak najszybciej i wygodnie przygotować się do złożenia formularza N-9 zbierzmy informacje dotyczące:
-dane personalne osoby ubezpieczonej wraz z danymi adresowymi
-informacje o przebytych chorobach, podstawowych i współistniejących
-dotychczasowym leczeniu

Odpowiednio wypełniony formularz OL-9 jest dokumentem przygotowanym dla ubiegania się o wypłatę świadczenia, które należy się osobie ubezpieczonej w sytuacji ulegnięciu wypadkowi lub uszczerbku na zdrowiu.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub infolinia ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.