ZUS Gdańsk
Aktualizacja 30 września 2022
Oddział ZUS Gdańsk
Oddział ZUS Gdańsk kontakt przez infolinię, osobiście z pomocą mapy lub za pomocą platformy ZUS pue, ZUS epuap. Uzyskaj więcej informacji o ZUS w Gdańsku – sprawdź aktualne informacje o wnioskach, składkach, zasiłkach, jak skorzystać z rodzina 500 plus oraz tarczy antykryzysowej. Strona zawiera adres placówki, mapę do ZUS w Gdańsku, godziny otwarcia oddziału ZUS Gdańsk, a także gotowe do pobrania wnioski i formularze.
Adres placówki ZUS w Gdańsku
ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk
Obszar działania oddziału ZUS Gdańsk
Miasto: Gdańsk
ZUS Infolinia Gdańsk
Telefon: 22 560 16 00, (0-58) 307-82-00
Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku są obsługiwani przy budynku przy ul. Chmielna 27/33
ZUS Gdańsk kontakt dla mediów
Służbowy numer telefonu stacjonarnego: 58 307 82 01
Służbowy numer telefonu komórkowego: 502 000 954
Adres e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia ZUSu
Poniedziałek: 08:00-17:00
Wtorek: 08:00-15:00
Środa: 08:00-15:00
Czwartek: 08:00-15:00
Piątek: 08:00-15:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
Budynek Oddziału ZUS Gdańsk znajduje się przy ul. Chmielnej 27/33
Przy ul. Chmielnej 27/33 w Gdańsku są obsługiwani klienci z każdej grupy: płatnicy składek, osoby ubezpieczone, lekarze oraz osoby, które starają się o zasiłki lub je pobierają. Tu także załatwisz sprawy emerytalno-rentowe.
Jak dojechać do ZUS Gdańsk przy ul. Chmielna 27/33?
- Miejsca parkingowe
Przed budynkiem, od strony ul. Chmielnej 27/33 są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
- Wejście do budynku
Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku od ul. Chmielnej 27/33 wejście jest na poziomie chodnika.
- Drzwi wejściowe do budynku
Drzwi wejściowe do budynku nie otwierają się automatycznie. W otwarciu drzwi pomoże Ci pracownik ochrony.
- Wewnątrz budynku
Klienci są obsługiwani w salach obsługi klientów zorganizowanych na dwóch poziomach budynku. Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się na pierwszy poziom na parterze wejściem od ul. Chmielnej 27/33. Aby dostać się na drugi poziom, skorzystaj z dźwigu osobowego. Dźwig znajduje się obok stanowiska pracownika ochrony, który pomoże Ci w obsłudze urządzenia. Wewnątrz obu sal obsługi nie ma barier budowlanych.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się po lewej stronie od wejścia do budynku, na parterze.
Najczęściej wyszukiwane informacje
o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
ZUS PUE dla Gdańska – Usługi ZUS Online
PUE – to Platforma Usług Elektronicznych stworzona przez ZUS. Witryna ma na celu zmniejszenie obciążenia urzędów wojewódzkich pracą papierkową. Witryna, która działa 24 godziny na dobę, umożliwia oszacowanie składek na ubezpieczenie społeczne lub ubezpieczenie na wypadek bezrobocia oraz świadczeń, a także sprawdzenie statusu ubezpieczenia.
Wszystkie swoje sprawy związane z ubezpieczeniem zdrowotnym i składkami na ubezpieczenie społeczne możesz sprawdzić w domu za pomocą oficjalnej platformy – ZUS PUE. Mając własny komputer i połączenie z Internetem, możesz odczytać informacje o ubezpieczeniu zdrowotnym i społecznym. Otrzymasz również powiadomienia i odpowiedzi z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych PUE w Gdańsku. W pewnym sensie Twoje życie stanie się łatwiejsze – jeśli chodzi o opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne lub emerytalne, odprowadzanie składek i podpisywanie darowizn. Możesz również zarządzać swoimi świadczeniami.
-
Jak zarezerwować wizytę w ZUS-ie Gdańsk?
Wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku można umówić telefonicznie. Musisz podać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz serię i numer dowodu osobistego. Otrzymasz SMS z datą i godziną oraz 10-cyfrowym kodem rezerwacji. Należy ustalić sobie kilka wygodnych terminów oraz sprawę, którą chcesz omówić z pracownikiem ZUSu. Urzędnik pomoże Ci wypełnić niezbędne dane za pomocą specjalnego programu na komputerze, a następnie wprowadzi je bezpośrednio do systemu
Którą placówkę w Gdańsku mogę odwiedzić?
Oddział ZUS w Gdańsku znajduje się przy ul. Chmielna 27/33. Na stronie znajdują się wskazówki i dokładna mapa jak dostać się do placówki. To także cenne źródło wiedzy o ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych. Sprawy, jakie można załatwić w ZUS Gdańsk to wszelkie tematy związane z emeryturami, świadczeniami, rentami oraz zasiłkami. Dodatkowo zostaną udzielone tam niezbędne informacje o ubezpieczeniach społecznych i składkach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest państwową jednostką organizacyjną realizującą zadania z zakresu ubezpieczeń w Polsce. Jeden wielu z oddziałów ZUS-u znajduje się właśnie w Gdańsku. Przed udaniem się do placówki warto sprawdzić aktualne godziny otwarcia oraz zarezerwować wizytę w ZUS-ie.
Nie mogę się dodzwonić do placówki w Gdańsku. Co zrobić?
Na portalu zamieściliśmy już szczegółowy i ciekawy poradnik na temat jak dodzwonić się do ZUS-u. Opisuje też również jak działa ZUS INFOLINIA. Dobrym sposobem jest też dzwonienie do ZUSu po kilka razy z rzędu w ciągu 5 minut. Wtedy szansa, że urzędnicy odbiorą telefon jest dużo większa.
Nie mogę znaleźć nigdzie interesujących mnie formularzy ZUS
Na stronie ZUS info znajdują się niezbędne informacje zarówno o formularzach ZUS, jak i o wnioskach. Należy wejść w zakładkę „Formularze”. Dostępne są wszystkie konieczne dokumenty potrzebne do przyznania takich świadczeń jak emerytura, renta, ulgi dla przedsiębiorców i inne. Przydatne mogą się okazać tak samo dla pracownika, osoby nie pracującej, jak i dla przedsiębiorcy. Dodatkowo każdy wniosek i formularz jest dokładnie opisany włącznie z instrukcją wypełnienia. Klikając na odnośnik do formularza, strona przekierowuje do oficjalnego dokumentu, który uznawany jest w ZUS Gdańsk. Warto posiadać aktualne kwestionariusze, aby sprawa w ZUS-ie została sprawnie rozwiązana.
-
Sprawy, jakie można rozwiązać w ZUS Gdańsk:
- Emerytury
- Emerytury oraz renty dla osób pracujących lub zamieszkałych za granicą kraju
- Renty
– Renty rodzinne
– Renta socjalna
– Renty z tytułu niezdolności do pracy - Zasiłki
– Świadczenie rehabilitacyjne
– Zasiłek macierzyński
– Zasiłek wyrównawczy
– Zasiłki chorobowe
– Zasiłki pogrzebowe
– Zasiłek opiekuńczy - Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych
– Dodatek dla sierot zupełnych
– Dodatek kombatancki i dodatek kompensacyjny
– Dodatek weterana poszkodowanego
– Świadczenia pieniężne dla osób deportowanych
– Dodatek pielęgnacyjny
– Świadczenia pieniężne dla osób będących cywilnymi niewidomymi ofiarami działań wojennych
– Dodatek za tajne nauczanie
– Świadczenie pieniężne dla byłych żołnierzy przymusowo zatrudnianych
– Ryczałt energetyczny
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla
– Ekwiwalent pieniężny dla byłych pracowników kolejowych
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób uprawnionych z przedsiębiorstw robót górniczych - Zasiłki dla osób pracujących / zamieszkałych za granicą
- Świadczenia wypadkowe
- Świadczenia przedemerytalne
-
Gdańsk to miasto położone w wojewódzkie pomorskim nad Morzem Bałtyckim. W Gdańsku zamieszkuje ok. 417 tysięcy mieszkańców. W Gdańsku prezydentem miasta jest Aleksandra Dulkiewicz.
Gdańsk został założony w 997 roku. Gdańsk jest obszarem, na którym występuje bardzo duże powierzchnie zieleni, lasów i tereny leśne stanowią ok 24% całkowitej powierzchni miasta. Gdańsk jest jednym z najcenniejszym z miast pod względem atrakcyjności zespołów zabytkowych w Polsce. Przy Gdańsku znajdują się liczne trasy. W Gdańsku znajduje się także duży port morski o przeładunku o łącznej masie ponad 17 mln ton.
- 5Udostępnienia
- 5