Skip to content

Wyszukaj informacje:

Autor: Mikołaj Olszewski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat zajmuję się tworzeniem specjalistycznych opracowań z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Doświadczenie w pracy dziennikarza pomaga mi tworzyć aktualne artykuły, wyjaśniające nawet najbardziej zawiłe przepisy w przystępny sposób. Celem prowadzonego przeze mnie serwisu jest pomoc w rozpowszechnianiu wiedzy o działaniach ZUS, między innymi o zasadach przyznawania świadczeń. Udzielam także porad dotyczących poprawnych metod uzupełniania dokumentów.

2 komentarze

  1. Stanisław Paluch
    14 października 2022 @ 15:42

    Od 4 lat jestem dyskryminowany przez pracowników ZUS-u w lokalnym oddziale w Jaśle i nie tylko. Do tej pory nikt nie może, nie chce, czy nie potrafi tego zbadać i wyjaśnić zasadność stawianych zarzutów dotyczących poświadczania nieprawdy i braku spełniania ustawowych obowiązków Zakładu. Odmawia się mi nie tylko rzetelności, przejrzystości prowadzenia zgłoszonej sprawy, ale również uniemożliwia wezwanie osób którym stawiam zarzuty przed sąd w celu ich wyjaśnienia. Centrala w Wa-wie nie chce, nie może, czy nie jest w stanie przedstawić mi wiarygodnego dowodu na prawidłowość przeprowadzonych badań lekarskich przez Orzeczników ZUS-owskich, którym to właśnie stawiam zarzuty poświadczania nieprawdy. Ponadto sprawa cały czas jest przeciągana, a rozpatrywanie odwlekane…
    Po 37 latach pracy {płacenia składek} , w sytuacji utraty zdrowia pozostaje bez zabezpieczenia finansowego….
    Taki jest właśnie obraz tzw “przyjaznego urzędu”

    odpowiedz

  2. Stanisław Paluch
    14 października 2022 @ 16:46

    Wielokrotnie dzisiaj próbując połączenia tel. z Centralą ZUS nie udało mi się uzyskać jakiejkolwiek informacji, gdyż wszystkie linie były zajęte i nikt nie odbierał połączeń po godzinie 14-15.00. Łącząc się z infolinia po16 uprzedzono mnie że rozmowy są nagrywane – a pragnąc się przypomnieć i uzyskać dostęp do wyjaśnień związanych z moją odwlekaną sprawą poinformowałem p. konsultantkę, że również nagrywam te rozmowę, a ona ze zdziwieniem mi odpowiedziała że sobie tego nie życzy i nie wyraziła na to zgody – dlatego proszę o wyjaśnienia : skoro rozmowy są nagrywane i jedna strona informuje o o tym, to nagrywanie drugiej strony jest nielegalne – nawet dla celów sądowych i konieczna jest powtórna zgoda przeprowadzającej rozmowę ?

    odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *