ZUS Nowa Ruda
Aktualizacja 30 września 2022
ZUS Punkt Informacyjny w Nowej Rudzie
Planując odwiedzić oddział ZUS w Nowej Rudzie warto uzyskać więcej informacji na temat funkcjonowania i działalności tej placówki. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że od 1 stycznia 2021 placówka przestała funkcjonować. Choć przez wiele lat płatnicy składek mogli uzyskać cenne informacje w Nowej Rudzie, aktualnie muszą skierować swoje zapytania do innych, pobliskich urzędów: ZUS Inspektorat w Kłodzku lub ZUS Oddział w Wałbrzychu. Mimo wszystko, warto wiedzieć gdzie w przeszłości znajdował się budynek urzędu.
Adres ZUS Nowa Ruda
ul. Piłsudskiego 4, 57-400 Nowa Ruda
Zasięg terytorialny ZUS Nowa Ruda
Gminy: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Lądek Zdrój
Godziny otwarcia ZUS-u
Poniedziałek: 08:00-17:00
Wtorek: 08:00-15:00
Środa: 08:00-15:00
Czwartek: 08:00-15:00
Piątek: 08:00-15:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
Płatnicy składek rozliczający się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Rudzie mieli możliwość złożenia wniosków i uzupełnienia wszelkich innych formalności w budynku przy ul. Piłsudskiego 4. Pracownicy urzędu rozwiązywali w placówce problemy dotyczące ubezpieczeń społecznych, czyli między innymi emerytur, rent i świadczeń. Można było tam uzyskać także ogólne informacje o działalności urzędu i poprosić o wsparcie w uzupełnianiu dokumentów.
ZUS w Nowej Rudzie znajduje się przy ul. Piłsudskiego 4
Kto mógł rozwiązać swoje sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Rudzie? Byli to przedsiębiorcy, osoby, które starały się o zasiłki, ubezpieczeni pracownicy oraz lekarze mieszkający na terenie podlegającym pod daną placówkę ZUS i pozostali interesanci. Warto pamiętać, że jeżeli płatnicy składek aktualnie pobierają świadczenia i spełniają warunki dalszego ich odbierania, mogą ubiegać się o przedłużenie prawa do ich wypłacania. Trzeba będzie jednak odwiedzić inny urząd w sąsiednim mieście. W ten sposób finansowe wsparcia trafia do odpowiednich osób w odpowiednim czasie.
Wśród osób odwiedzających ZUS największą grupę stanowili ci, którzy udawali się do placówki w celu uzyskania świadczeń rodzinnych. Od kilku lat najpopularniejszym z nich jest program 500 plus. Ta forma wsparcia dociera do wszystkich rodzin, które wychowują jedno lub więcej dzieci. Trzeba pamiętać, że od 2022 roku zmieniły się przepisy dotyczące składania dokumentacji potrzebnej do uzyskania świadczenia. Nowe regulacje zmieniają między innymi organ odpowiedzialny za przyjmowanie wniosków. Znaczenie mają także najnowsze przepisy Nowego Polskiego Ładu. Wizyta w placówce nie jest obecnie możliwa – na szczęście większość spraw może udać się rozwiązać całkowicie zdalnie za pośrednictwem wygodnej Platformy Usług Elektronicznych online.
Najczęściej wyszukiwane informacje
o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
ZUS PUE Nowa Ruda
PUE to Platforma Usług Elektronicznych. Dzięki PUE możliwe jest załatwienie wielu spraw związanych z dawnymi obowiązkami ZUS Nowa Ruda bez wychodzenia z domu. Jest to bezpieczne i intuicyjne narzędzie, które upraszcza wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniami czy składkami. Platforma dostępna jest dla każdego, również dla osób niepełnosprawnych – twórcy zadbali o wszelkie udogodnienia dla osób z pewnymi ograniczeniami. Z PUE możesz korzystać po założeniu konta i potwierdzeniu swojej tożsamości. Aktualnie PUE stanowi jedyne narzędzie umożliwiające załatwienie spraw związanych z ZUS dla mieszkańców Nowej Rudy bez wyjeżdżania do innej miejscowości.
FAQ - Często zadawane pytania
-
Aktualnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Rudzie wstrzymuje swoją działalność. Aby wizyta w placówce urzędu była możliwa, trzeba udać się do innej miejscowości, której obszar działania obejmuje miejsce zamieszkania interesanta.
-
Świadczenia jakie można uzyskać w ZUS Nowa Ruda:
- Renty
– Renty z tytułu niezdolności do pracy
– Renty rodzinne
– Renta socjalna - Zasiłki
– Zasiłek wyrównawczy
– Zasiłek opiekuńczy
– Zasiłek macierzyński
– Zasiłek pogrzebowy
– Zasiłek chorobowy
– Świadczenie rehabilitacyjne - Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób uprawnionych z przedsiębiorstw robót górniczych
– Ekwiwalent pieniężny dla byłych pracowników kolejowych
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla
– Dodatek dla sierot zupełnych
– Dodatek pielęgnacyjny
– Dodatek kombatancki i dodatek kompensacyjny
– Dodatek za tajne nauczanie
– Świadczenia pieniężne dla byłych żołnierzy przymusowo zatrudnianych
– Świadczenia pieniężne dla osób będących cywilnymi niewidomymi ofiarami działań wojennych
– Świadczenie pieniężne dla osób deportowanych
– Dodatek weterana poszkodowanego
– Ryczałt energetyczny - Świadczenia wypadkowe
- Świadczenia przedemerytalne
- Emerytury
- Emerytury oraz renty dla osób pracujących lub zamieszkałych za granicą kraju
- Zasiłki dla osób pracujących / zamieszkałych za granicą
- Renty
- 4Udostępnienia
- 4