Skip to content

Wyszukaj informacje

Wniosek ERN

Aktualizacja: 27 stycznia 2020 r.

WNIOSEK ZUS ERN

Co to jest ZUS ERN?

Wniosek ERN – Wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERN jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek ERN jest dokumentem, który składany jest przez osobę już pobierającą rentę na czas określony w oddziale ZUS i stara się przedłużyć ten okres. Do wniosku należy dołączyć wszystkie załączniki dotyczące stanu zdrowia (wystawione nie wcześniej niż na miesiąc przed datą złożenia wniosku). W Styuacji kiedy organ wydający dedycję o przedłużeniu pobieraniu tego świadczenia wyda decyzję negatywną, wówczas można starać się po spełnieniu określonych wymagań i warunków o pobieranie świadczenia przedemerytalnego.

Warunki, jakie łącznie musi spełniać osoba ubiegająca się o świadczenie przedemerytalne powinna:
-pobierać nieprzerwanie świadczenie w postaci renty przez okres minimum 5 lat
-ukończyć 55 lat w przypadku kobiet i 60 lat w przypadku mężczyzn do dnia, w którym zakończył się okres pobierania renty.
-zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w przeciągu 30 dni od dnia ustania prawa do pobierania renty.

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Wyszukaj informacje