Skip to content

Oświadczenie EWG-O

OŚWIADCZENIE EWG-O

Oświadczenie EWG-O – Oświadczenie współmałżonka o wyrażeniu zgody na wskazanie osoby uposażonej – innej niż członek rodziny.

Co to jest ZUS EWG-O?

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EWG-O jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

w oświadczeniu ZUS EWG-O wskazujemy współmałżonka o wyrażeniu zgody na wskazanie osoby uposazonej – innej niż członek rodziny. W tym dokumencie wskazujemy osobę, która nabędzie prawo do “wypłaty gwarantowanej”. We Wniosku należy podać dane personalne osoby wnioskującej oraz dane małżonka i osób uposażonych. Wniosek należy podpisać i podać datę.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!