Skip to content

Wniosek EWS

WNIOSEK ZUS EWS

Wniosek EWS – Wycofanie wniosku.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EWS jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Formularzem EWS posłużymy się w przypadku rezygnacji złożonego wcześniej wniosku o świadczeniu emerytalno-rentowym złożonego dla organu rentowego. Należy pamiętać, że prawo do wycofania takiego wniosku jest spełnienie przesłanek:
-Nieotrzymanie decyzji w sprawie,
-w ciągu miesiąca od dnia, w którym została dostarczona decyzja.

Wycofanie wniosku w ZUS Polska, spowoduje umorzenie postępowania natomiast jeżeli chodzi o zagraniczne świadczenie, sprawa trafi do instytucji ubezpieczeniowej zagranicznej.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Aktualizacja: 5 listopada 2018 r.

 

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!