Skip to content

Formularz EWG-W

Aktualizacja: 13 czerwca 2019 r.

FORMULARZ  ZUS EWG-W

Co to jest ZUS EWG-W?

Formularz EWG-W – Wskazanie/ zmiana osób uposażonych, które nabędą prawo do wypłaty gwarantowanej.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EWG-W jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF

Dzięki złożeniu wniosku EWG-W posiadamy możliwość wskazania od jednej do kilku osób upoważnionych do otrzymania jednorazowego świadczenia pieniężnego, jest to tzw. Wypłata Gwarantowana w przypadku naszej śmierci. Możemy wskazać zmianę poprzednich osób upoważnionych lub procentowo oznaczyć poszczególne osoby w udziale wypłaty gwarantowanej lub całkowicie odwołać poprzednio wskazane osoby i we wniosku nie wskazywać żadnej. Osobami upoważnionymi, które można wskazać do otrzymania świadczenia pieniężnego z “wypłaty gwarantowanej” są to członkowie rodziny lub osoby niebędące członkami Twojej rodziny.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenia społecznego czy zasiłków opiekuńczych.

 

Oceń

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów - oceń jako pierwszy!