Skip to content

Wniosek ESUN

WNIOSEK ZUS ESUN

Co to jest ZUS ESUN?

Wniosek ESUN – Wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ESUN jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Formularz ESUN jest wymagany dla ustalenia prawa do świadczenia uzupełniającego, przeznaczonego dla osób pełnoletnich niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Potrzebnymi dokumentami niezbędnymi do starania się o świadczenie uzupełniające będą:

– orzecznictwo lekarza lub komisji lekarskiej ZUS o niezdolności do samodzielnej egzystencji,

– wydane orzeczenie lekarskie o zaliczeniu do 1 grupy inwalidów.

Wnioskodawca powinien złożyć wymagane dokumenty do odpowiedniego oddziału ZUS.

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!