Skip to content

Wniosek ERSU

 

WNIOSEK ERSU

Co to jest ZUS ERSU?

Wniosek ERSU – Wniosek o rodzicielskie świadczenie uzupełniające.

oniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERSU jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Formularz ERSu jest wymaganym dokumentem do starania sie o rodzicielskie świadczenie uzupełniające wystosowane bezpośrednio do Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek ERSU jest przyznawany dla osób spełniających określone wymagania tj.:

-matki po ukończeniu 60 lat, które urodziły, wychowały minimum 4 dzieci
-ojcowie po ukończeniu 65 lat, którzy wychowali 4 dzieci, w wyniku śmierci matki, porzuceniu przez matkę dzieci lub pozostawieniu dzieci przez długi okres czasu bez wychowywania ich. świadczenie jest wypłacane osobom, którzy zrezygnowali ze świadczenia pracy na rzecz wychowywania dzieci.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!