Skip to content

Wniosek ENSK

Aktualizacja: 27 stycznia 2020 r.

WNIOSEK ZUS ENSK

Co to jest ZUS ENSK?

Wniosek ENSK – Wniosek o nauczycielskie świadczenie kompensacyjne

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ENSK jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek ZUS ENSK jest wykorzystywany do pobierania świadczenia kompensacyjnego, jedynie w wprzypadku gdy stosunek  pracy zostały rozwiązane. Odpowiednie złożenie takiego dokumentu we właściwym dla miejsca zamieszkania lub w przypadku pobytu za granica ostatniego zameldowania na terenie Polski, oddziału ZUS pozwala ubiegać się o nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Organ wówczas wszczyna rozpoczęcie procedury rozpatrywania złożonych stosownych dokumentów.


Dla ułatwienia i szybszego załatwienia naszej sprawy w placówce ZUS lub za pomocą platformy ZUS PUE warto przygotować dane personalne osoby ubiegające j się o takie świadczenie: PESEL, lub NIP, nazwisko rodowe, imiona, imiona matki i ojca, obywatelstwo, data urodzenia, wykonywany zawód, dane adresowe. Dodatkowo do wniosku potrzebne będą formularze: RP-6, świadectwa pracy, wszystkie udokumentowane okresy składkowe i nieskładkowe za okres świadczenia pracy w Polsce oraz zaświadczenia potwierdzające wykonywanie pracy w jednostkach zgodnych z art. 2 pkt 1 ustawy o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych.

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez ZUS PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!