Skip to content

Wniosek ENSK

Druk ZUS ENSK

Co to jest ZUS ENSK?

Wniosek ENSK — Wniosek o nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Należy go uzupełnić starając się o uzyskanie nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Ustalone zostanie prawo do świadczenia oraz jego wysokość. W sytuacji, gdy nie posiadało się wcześniej kapitału początkowego, złożenie wniosku może skutkować jego obliczeniem. Formularz ENSK jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Na stronie został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUS-u tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy ZUS PUE i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany ePUAP lub skorzystać z infolinii ZUS i dowiedzieć się więcej o składanym wniosku. W razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Do czego wykorzystuje się wniosek ENSK?

Wniosek ZUS ENSK jest wykorzystywany do pobierania świadczenia kompensacyjnego, jedynie w przypadku, gdy stosunki pracy zostały rozwiązane. Odpowiednie złożenie takiego dokumentu we właściwym dla miejsca zamieszkania lub w przypadku pobytu za granica ostatniego zameldowania na terenie Polski, oddziału ZUS pozwala ubiegać się o nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Organ wówczas wszczyna rozpoczęcie procedury rozpatrywania złożonych stosownych dokumentów.

Jak złożyć ENSK ZUS?

Dla ułatwienia i szybszego załatwienia naszej sprawy w placówce ZUS lub za pomocą platformy ZUS PUE warto przygotować dane personalne osoby ubiegające j się o takie świadczenie: PESEL, lub NIP, nazwisko rodowe, imiona, imiona matki i ojca, obywatelstwo, data urodzenia, wykonywany zawód, dane adresowe.

Dodatkowe dokumenty do wniosku ENSK

Dodatkowo do wniosku potrzebne będą formularze: RP-6, świadectwa pracy, wszystkie udokumentowane okresy składkowe i nieskładkowe za okres świadczenia pracy w Polsce oraz zaświadczenia potwierdzające wykonywanie pracy w jednostkach zgodnych z art. 2 pkt 1 ustawy o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych.

Problem ze złożeniem wniosku ENSK

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem należy skontaktować się z jednostką terenową lub poprzez PUE ZUS. Warto skorzystać z innych aktualnych formularzy dostępnych na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Znaleźć można również informacje na temat emerytur ZUS, składek, ubezpieczeń społecznych czy zasiłków opiekuńczych.

Wniosek ENSK ZUS

Zobacz więcej:

Wniosek o nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ZUS ENSK do pobrania: https://www.zus.pl/documents/10182/788036/3166_17+ENSK_do+zapisu.pdf/2e26eccb-9e53-4e69-8a4c-c7abefdb98a8?t=1659961620970

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów - oceń jako pierwszy!