Skip to content

Oświadczenie ERP-15

Co to jest ZUS ERP-15?

Oświadczenie ERP-15 – Oświadczenie o stanie rodzinnym, majątkowym i o sytuacji materialnej.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERP-15 jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek ERP-15, czyli oświadczenie o stanie rodzinnym majątkowym i o sytuacji materialnej wymagane jest do złożenia w oddziale ZUS w sytuacji starania się przez osobę ubiegająca się o przyznaniu świadczenia w drodze wyjątku zatwierdzoną przez Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Osoba, która wnioskuje o przyznanie takiego prawa jest zobowiązana dołączyć do odpowiedniego dl siebie oddziału ZUS wszystkich dokumentów, które potwierdzałyby okoliczności wskazane we wniosku. Dodatkowo należy podać dane personalne osoby ubiegające się o świadczenie z informacją o źródłach dochodu, pobieraniu zasiłku i innych świadczeń czy form pomocy.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!