Skip to content

Wyszukaj informacje

Oświadczenie EROP

Aktualizacja: 13 czerwca 2019 r.

OŚWIADCZENIE ZUS EROP

Co to jest ZUS EROP?

Oświadczenie EROP – Oświadczenie o osiąganiu przychodu.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EROP jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Formularz ZUS EROP jest oświadczeniem o osiągniętym przychodzie przez aktywnych zawodowo emerytów i rencistów, którzy przed podjęciem działalności osiągnęli wiek emerytalny odpowiednio dla kobiet 60 lat i mężczyzn 65 lat. Wówczas istnieje obowiązek poinformowania instytucji ZUS o zaistnieniu takiego zdarzenia oraz o zawarcie informacji o osiągniętym z powyższego tytułu dochodów. Świadczeniobiorcami, którzy podjęli pracę zarobkową są uprawnione do:
-wcześniejszej emerytury
-emerytury pomostowej
-świadczenia kompensacyjnego
-renty rodzinnej.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Wyszukaj informacje