Skip to content

Wniosek ERRD

Aktualizacja: 3 czerwca 2019 r.

WNIOSEK ERRD

Co to jest ZUS ERRD?

Wniosek ERRD – Wniosek o dodatek do renty rodzinnej dla sieroty zupełnej.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERRD jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek ERRD jest składany przez zainteresowaną osobę, aby otrzymać prawo do dodatku do renty rodzinnej dla sieroty zupełnej.
Dodatek przysługuje wówczas tylko, gdy:
– oboje rodzice nie żyją,
– matka nie żyje a ojciec jest nieznany,
– data zgonu matki wraz z aktem urodzenia, wynikający nieznanego ojca
Dokument ERRD należy dołączyć tylko i wyłącznie w sytuacji gdy wcześniej przy składaniu wniosku o przyznaniu renty dziennej nie zostały przedłożone do oddziału ZUS.

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!