Skip to content

Wyszukaj informacje

Wniosek ERR

Aktualizacja: 16 stycznia 2020 r.

WNIOSEK ZUS ERR

Co to jest wniosek ZUS ERR?

Wniosek ERR – Wniosek o rentę rodzinną

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERR jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Jeżeli wnioskodawca chciałby ustalić prawo oraz wysokość pobieranego świadczenia rent rodzinnej po osobie ubezpieczonej, pobierającej rentę lub emeryturę. Ponadto organ wydający decyzję ustali wartość kapitału początkowego na podstawie ubezpieczenia po osobie zmarłej, a także dodatkowe uprawnienia jeżeli osoba nie będzie spełniania warunków do przyznania renty rodzinnej i nie jest w stanie utrzymać się z posiadanych źródeł utrzymania. Osoba składająca wniosek ERR ma możliwość otrzymania renty rodzinnej z instytucji zagranicznej, w takim przypadku należy przedłożyć formularz odpowiedni dla danego państwa, w którym osoba zmarła. Decyzje o przyznaniu świadczenia wówczas będzie rozpatrywana przez zagraniczną instytucję ubezpieczeniową.

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Wyszukaj informacje