Skip to content

Wyszukaj informacje

Oświadczenie ERO

Aktualizacja: 12.08.2020 r.

Co to jest ZUS ERO?

Oświadczenie ERO – Oświadczenie w sprawie świadczenia długoterminowego dotyczące przyznania/ponownego ustalenia/podjęcia wypłaty tego świadczenia – od dnia spełnienia warunków

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERO jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Stosowny dokument składany jest wówczas gdy:

  1. staramy się o przyznanie, ponowne ustalenie wysokości lub podjecie wypłaty świadczenia emerytury, renty lub innego świadczenia długoterminowego przez osobę, która nie później jak w ciągu 30 dni od po staniu obowiązującego stanu zagrożenia epidemiologicznego lub w stanie epidemii związanej z covid-19.
    Odpowiednio wypełniony formularz najlepiej złożyć razem z wnioskiem przez osobę, której dotyczy sprawa dla wydania przez ZUS oświadczenia o przyznaniu, ponownym obliczeniu lub podjęciu wypłaty świadczenia od dnia spełnienie wymaganych warunków, jednak nie wcześniej niż 1 marca 2020 roku a w przypadku przedłożenia wniosku  zostanie zakwalifikowany tak jakby był złożony w terminie spełniającym warunki lub ponownie ustali wysokość, lub podejmie wypłatę świadczenia jednak nie wcześniej niż 1 marca 2020 r.

Oświadczenie nie dotyczy osób ubiegających się o świadczenie przyznawane od daty wskazanej w dedycji ZUS-u:

-emerytury, renty (art. 83 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 53) oraz (art. 16 ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu wojennego (Dz.U. z 2020 poz. 517).
-Świadczenie rodzicielskie (Dz.U. poz. 303)

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Wyszukaj informacje