Skip to content

Załącznik ERZ

FORMULARZ ZUS ERZ

Załącznik ERZ – Załącznik do wniosku o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERO jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Formularz ZUS ERZ jest koniecznym do złożenia w placówce ZUSu wnioskiem jeżeli chcemy otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy.
Powyższy wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy dotyczy osób starających sie o:
– rentę z tytułu niezdolności do pracy
-rentę inwalidzką z zagranicznej instytucji ubezpieczeniowej

W Przypadku jeżeli chcemy skorzystać z opcji nr 2, formularz należy wypełnić odpowiedni dla państwa, w kotnym korzystaliśmy z ubezpieczenia i następnie zostanie on przekazany przez ZUS do kraju docelowego, który będzie ustalała prawo do renty. Warto przygotować najważniejsze informacje o danych personalnych, adresowych, oraz całą historię o leczeniu oraz o przebytych chorobach.

Jak skontaktować się z ZUS?

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!