Skip to content

Wniosek EWG-P

WNIOSEK ZUS EWG-P

Wniosek EWG-P – Wniosek o wypłatę gwarantowaną na rzecz pełnoletniej osoby uprawnionej.

Co to jest wniosek EWG-P

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EWG-P jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek ZUS EWG-P t to dokument o wypłatę gwarantowana na rzecz pełnoletniej osoby uprawnionej. Wniosek ma zastosowanie w przypadku gdy pełnoletniej osobie przysługuje prawo do “wypłaty gwarantowanej”. We wniosku należy wskazać dane osoby pełnoletniej, a także dane osoby zmarłej, po którego śmierci przysługuje wypłacenie środków osobie pełnoletniej. Wypłata pieniężna następuje po wskazaniu rachunku bankowego, na który mają zostać przelane  środki razem z danymi banku.

Wniosek powinien zawierać również dokumenty dotyczące:
-odpisu aktu zgonu (skrócony)
-kopia potwierdzająca tożsamość osoby wnioskującej o wypłatę gwarantowana
-prawomocne postanowienia sadu o nabyciu spadku po osobie zmarłej wraz ze wskazaniem prze zmarłego.

Szczegółowe informacje związane ze złożeniem oświadczenia uzyskasz w najbliższej placówce ZUS lub pod numerem telefonu Infolinii ZUS: 22 560 16 00

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów - oceń jako pierwszy!