Skip to content

Wyszukaj informacje:

Wniosek ERN-P

WNIOSEK ZUS ERN-P

Co to jest wniosek ZUS ERN-P?

Wniosek ERN-P – Wniosek o ponowne ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERN-P jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek ZUS ERN-P jest dokumentem, który przekładam ZUS-owi w przypadku ponownego ustalenia prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Wnioskodawcą w tym przypadku jest osoba,  której sprawa dotyczy bezpośrednio. Sprawa dotyczy wówczas gdy przedłożony wniosek organowi rentowemu, który na określony okres czasu przyznał prawo do pobierania świadczenia wydaje decyzję a wnioskodawca ubiega się o kontynuowanie tego świadczenia. Zaświadczenie powinno być wystawione nie wcześniej niż na miesiąc przed datą złożenia tego wniosku.

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!