Skip to content

Wyszukaj informacje

Oświadczenie ERP-9

Aktualizacja: 6 listopada 2018 r.

OŚWIADCZENIE ZUS ERP-9

Co to jest ZUS ERP-9?

Oświadczenie ERP-9 – Oświadczenie o braku dokumentów

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz ERP-9 jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

W Formularzu ERP-9 deklarujemy zaistniałą sytuację kiedy ubezpieczony nie posiada stosownej dokumentacji o nieudokumentowanych okresów świadczenia pracy jednak posiada możliwość złożenia odpowiednich zeznań świadków złożonych na formularzu ZUS ERP-8 informuje o tym Oddział ZUS.

Bardzo ważnym jest aby pamiętać, że taki dokument jest składany pod rygorem odpowiedzialności karnej-(art. 233 KK) za składanie fałszywych zeznań. Powodami jakimi pr0zedstawienie niemoznosci przedlozenia dokumentacji jako potwierdzenie mogą być
-brak możliwości uzykania kopii/odtworzenia brakujacych danch
-ulegniecie zniszczeniu lub zaginiecie dokumentacji potweirdzajcej
-likwidacja zakładu pracy

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez ZUS PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Wyszukaj informacje