ZUS Leszno
Aktualizacja 30 września 2022
Oddział ZUS Leszno
Warto zapoznać się z informacjami na temat oddziału ZUS-u w Lesznie. Na stronie znajduje się adres placówki, godziny otwarcia i niezbędne dane kontaktowe takie jak numer telefonu. Przydatne mogą okazać się również wnioski i formularze, oraz metody składania podań. Planując odwiedzić ZUS Leszno, dowiedz się więcej o funkcjonowaniu i działalności placówki, jak i o sposobach komunikacji z ZUS-em.
Adres placówki ZUS w Lesznie
Al. Krasińskiego 36, 64-100 Leszno
Obszar działania oddziału ZUS Leszno
Miasto: Leszno
Gminy: Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice
Kontakt z ZUS-em Leszno
ZUS Infolinia Leszno
Telefon: 22 560 16 00, (65) 525-84-00
Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie są obsługiwani przy budynku przy Al. Krasińskiego 36
Godziny otwarcia ZUSu
Poniedziałek: 08:00-17:00
Wtorek: 08:00-15:00
Środa: 08:00-15:00
Czwartek: 08:00-15:00
Piątek: 08:00-15:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
Budynek Oddziału ZUS Leszno znajduje się na Al. Krasińskiego 36
Przy Al. Krasińskiego 36 w Lesznie są obsługiwani klienci z każdej grupy: płatnicy składek, osoby ubezpieczone, lekarze oraz osoby, które starają się o zasiłki lub je pobierają. Tu także załatwisz sprawy emerytalno-rentowe. Dowiedz się więcej o przepisach Polskiego Ładu dzięki krótkiej wizycie w placówce urzędu.
Jak dojechać do ZUS Leszno przy Al. Krasińskiego 36?
- Miejsca parkingowe
Przed budynkiem, od strony Al. Krasińskiego 36 są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
- Wejście do budynku
Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku od Al. Krasińskiego 36 wejście jest na poziomie chodnika.
- Drzwi wejściowe do budynku
Drzwi wejściowe do budynku nie otwierają się automatycznie. W otwarciu drzwi pomoże Ci pracownik ochrony.
- Wewnątrz budynku
Klienci są obsługiwani w salach obsługi klientów zorganizowanych na dwóch poziomach budynku. Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się na pierwszy poziom na parterze wejściem od Al. Krasińskiego 36. Aby dostać się na drugi poziom, skorzystaj z dźwigu osobowego. Dźwig znajduje się obok stanowiska pracownika ochrony, który pomoże Ci w obsłudze urządzenia. Wewnątrz obu sal obsługi nie ma barier budowlanych.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się po lewej stronie od wejścia do budynku, na parterze.
Najczęściej wyszukiwane informacje
o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
ZUS PUE dla Leszna
PUE uznawane jest za bezpieczne narzędzie do załatwiania spraw w ZUS Leszno online, dlatego warto poznać wszystkie zalety korzystania z tej opcji. Platforma ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Większość spraw może zostać załatwiona bez wychodzenia z domu. PUE umożliwia szybkie składanie wniosków i otrzymywanie odpowiedzi z ZUS. Jeżeli jednak zaistnieje potrzeba, aby osobiście odwiedzić ZUS w Lesznie, warto wcześniej skorzystać z możliwości umówienia się na wizytę w jednostce poprzez portal PUE. ZUS Leszno dzięki platformie usług elektronicznych zyskuje dodatkowy kanał rozmów z klientami, a interesant może skontaktować się oddziałem szybko i bezproblemowo. Problemy związane z ubezpieczeniami i składkami mogą zostać niemal natychmiastowo rozwiązane przez Internet, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na rejestrację profilu zaufanego.
-
Którą placówkę w Lesznie mogę odwiedzić?
W Lesznie oddział ZUS ulokowany jest na Al. Krasińskiego 36, gdzie można załatwić sprawy związane ze składkami oraz tematy powiązane z ubezpieczeniami społecznymi. Jeżeli wizyta w placówce okaże się niemożliwa, warto skorzystać z opcji rozwiązania spraw przez Internet poprzez PUE.
Jak zarezerwować wizytę w ZUS-ie Leszno?
Wizytę w ZUS w Lesznie możesz zamówić przez telefon. Należy ustalić sobie wcześniej kilka wygodnych terminów oraz sprawę, którą chcesz omówić z pracownikiem ZUSu. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL, numeru telefonu oraz serii i numeru dowodu tożsamości. Po zakończonej rozmowie przyjdzie SMS z ustalonym terminem i 10 cyfrowym kodem rezerwacji.
Nie mogę się dodzwonić do placówki w Lesznie. Co zrobić?
Na portalu zamieszczono szczegółowy i ciekawy poradnik na temat jak dodzwonić się do ZUS-u. Opisuje też również jak działa ZUS INFOLINIA. Dobrym sposobem na nawiązanie połączenia jest kilkukrotne dzwonienie na podany wyżej numer ZUS. Wtedy szansa, że urzędnicy odbiorą telefon jest dużo większa.
Nie mogę znaleźć interesujących mnie formularzy ZUS
W menu serwisu znajduje się zakładka traktująca o formularzach ZUS. Dokumenty są na bieżąco aktualizowane, dlatego nie trzeba martwić się przesłaniem przedawnionego druku. Efektem będzie więc jeszcze szybsze rozwiązanie skomplikowanych spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
-
Oddział Inspektoratu ZUS Leszno podlega pod ZUS Ostrów Wielkopolski
Sprawy, jakie możemy załatwić w ZUS Leszno:
- Renty
– Renta socjalna
– Renty rodzinne
– Renty z tytułu niezdolności do pracy - Emerytury
- Emerytury oraz renty dla osób pracujących lub zamieszkałych za granicą kraju
- Zasiłki dla osób pracujących / zamieszkałych za granicą
- Świadczenia wypadkowe
- Świadczenia przedemerytalne
- Zasiłki
– Świadczenie rehabilitacyjne
– Zasiłek macierzyński
– Zasiłek wyrównawczy
– Zasiłki chorobowe
– Zasiłki pogrzebowe
– Zasiłek opiekuńczy - Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych
– Dodatek dla sierot zupełnych
– Dodatek kombatancki i dodatek kompensacyjny
– Dodatek weterana poszkodowanego
– Świadczenia pieniężne dla osób deportowanych
– Dodatek pielęgnacyjny
– Świadczenia pieniężne dla osób będących cywilnymi niewidomymi ofiarami działań wojennych
– Dodatek za tajne nauczanie
– Świadczenie pieniężne dla byłych żołnierzy przymusowo zatrudnianych
– Ryczałt energetyczny
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla
– Ekwiwalent pieniężny dla byłych pracowników kolejowych
– Ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób uprawnionych z przedsiębiorstw robót górniczych
- Renty
-
Leszno to miasto położone w województwie wielkopolskim. Data założenia Leszna przypada na XIV wiek. Prezydentem miasta Leszno jest Łukasz Borowiak. W Lesznie zamieszkuje ok. 63 tysiące mieszkańców.
Pierwsze zapiski o początkach Leszna pochodzą z 1393 roku. W Lesznie występują liczne pomniki i tablice upamiętniające. W okresie PRL w Lesznie działały fabryki cukierków i czekolady “Rywal”. W Lesznie działają 2 stacje radiowe, 5 redakcji gazet, telewizja oraz portale internetowe. Leszno posiada swoich obywateli honorowych.
Leszno posiada także własną legendę na temat powstania miasta W orszaku przyszłej żony Mieszka I, Dąbrówki, podążającej z Czech do Polski, znajdował się głośnej sławy rycerz Filip Wieniawita (Pierścień). Mieczysław w dowód uznania zasług Wieniawity, który wyratował Dąbrówkę z opresji, oddał mu we władanie dobra ziemi wschowskiej wraz ze wsią Leszczyną (dzisiejsza ul. Lipowa w Lesznie). Od tej wsi nazwali się Wieniawici Leszczyńskimi. Z czasem stali się Leszczyńscy potężnym rodem magnackim, o którym mówiono: „Kto Leszczyńskich nie zna, ten Polski nie zna.”. Z rodu tego pochodził Stanisław Leszczyński – król Polski. Po uzyskaniu przywileju lokacyjnego Leszno przyjęło za swój herb pół łba tura na złotym polu (herb Leszczyńskich), a na drugiej połowie topór złoty na czerwonym polu – znak jurysdykcji..
- 4Udostępnienia
- 4