Skip to content

Załącznik EMZ

ZAŁĄCZNIK ZUS EMZ

Załącznik EMZ – Załącznik do wniosku o emeryturę, dla które osób mają okresy ubezpieczenia lub zamieszkania za granicą

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EMZ jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Złożenie dokumentu w postaci załącznika ZUS EMZ umożliwi ubieganie sie ubezpieczonego o pobieranie świadczenia w postaci emerytury z zagranicznych instytucji w UE/EFTA. Stosownie złożenie dokumentu we właściwym dla siebie oddziału ZUS lub:
– adres stałego pobytu w Polsce
– adres ostatniego zameldowania w Polsce.
-adres pobytu w państwach UE/EFTA
Wówczas ZUS rozpocznie postępowanie o możliwość pobierania takiego świadczenia. ZUS umożliwia wygodne i bez potrzeby osobistego wstawiennictwa sie w placówce ZUS złożenie wymaganych dokumentów elektronicznie za pomocą platformy usług Elektornuizncych – ZUS PUE za pomocą konta na PUE ZUS oraz Profil zaufany na E-PUAP lub elektroniczny bezpieczny podpis.

Jak skontaktować się z ZUS?

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez ZUS PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 7

Brak głosów - oceń jako pierwszy!