Skip to content

Wyszukaj informacje

Wniosek EPOZ

Aktualizacja: 17 lipca 2019 r.

WNIOSEK EPOZ

Co to jest ZUS EPOZ?

Wniosek EPOZ – Wniosek o emeryturę pomostową dla osób, które mają okresy ubezpieczenia/zamieszkania za granicą

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUSu tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy zus pue i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany puap, epuap, lub skorzystać z infolinia zus i dowiedzieć się więcej na temat: zus pue, zus epuap, 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EPOZ jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek EPOZ służy osobom chcący starać się o świadczenie w postaci emerytury pomostowej. Odpowiedni dla naszego miejsca zamieszkania lub pobytu Oddział ZUS rozpatrzy nasz wniosek i wyda decyzję i równocześnie ustali wysokość kapitał początkowy. Istnieje również możliwość wycofania naszego wniosku bez uzasadnienia w przypadku gdy decyzja została nam niedostarczona lub gdy w ciągu miesiąca od dnia, w którym otrzymaliśmy decyzje. Decyzja o uzyskaniu prawa do pobierania świadczenia w postaci emerytury pomostowej jest rozpatrywana przez ZUS na podstawie formularzu ERP-6, świadectw pracy i zaświadczeniach o wykonywanej pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem prosimy kontaktować się z placówką ZUS lub poprzez PUE ZUS

Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na naszej stronie. Znaleźć można również informacje na temat zus dra, zus emerytury, zus z3, składki ZUS, ubezpieczenie społeczne czy zasiłki opiekuńcze.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Wyszukaj informacje