Skip to content

Wyszukaj informacje:

Wniosek EPOZ

ZUS EPOZ druk

WNIOSEK EPOZ

Wniosek EPOZ — Wniosek o emeryturę pomostową dla osób, które mają okresy ubezpieczenia/zamieszkania za granicą

Co to jest ZUS EPOZ?

Poniżej został umieszczony aktualny i gotowy formularz ZUS do pobrania. Szybko i łatwo można pobrać, uzupełnić i złożyć stosowny wniosek do ZUS-u tradycyjnie w placówce ZUS w naszym mieście lub skorzystać z bezpłatnej platformy ZUS PUE i stworzyć własny, bezpieczny profil zaufany ePUAP lub skorzystać z infolinii ZUS i dowiedzieć się więcej na temat: 500 plus, tarczy antykryzysowej lub o innych wnioskach, składach czy świadczeniach i w razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy odpowiedniej placówki ZUS-u pomogą w problemach.

Formularz EPOZ jest w dostępny w wygodnej formie pliku PDF.

Wniosek EPOZ ZUS

Wniosek EPOZ służy osobom chcącym starać się o świadczenie w postaci emerytury pomostowej. Odpowiedni dla naszego miejsca zamieszkania lub pobytu Oddział ZUS rozpatrzy nasz wniosek i wyda decyzję i równocześnie ustali wysokość kapitał początkowy. Istnieje również możliwość wycofania naszego wniosku bez uzasadnienia w przypadku gdy decyzja została nam niedostarczona lub gdy w ciągu miesiąca od dnia, w którym otrzymaliśmy decyzje. Decyzja o uzyskaniu prawa do pobierania świadczenia w postaci emerytury pomostowej jest rozpatrywana przez ZUS na podstawie formularzu ERP-6, świadectw pracy i zaświadczeniach o wykonywanej pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek wątpliwości związane z powyższym formularzem warto skontaktować się z placówką ZUS lub poprzez PUE.

Zachęca się do zapoznania i skorzystania z innych dostępnych i aktualnych formularzy dostępnych na oficjalnej stronie ZUS.

 

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów - oceń jako pierwszy!